sklepy internetowe | wdrożenia ecommerce

Sklep internetowy dla Ciebie !

Konfigurowalny, ale stabilny

Konstrukcja Drupal Commerce sprawia, że bardzo łatwo można zmodyfikować wygląd sklepu, zainstalować dodatki czy choćby przetłumaczyć te, które już są zainstalowane, natomiast jednocześnie dobrze chronione są informacje o kluczowym znaczeniu, co daje bardzo korzystny efekt – ze sklepem można zrobić prawie wszystko, trudno go tylko przypadkowo uszkodzić. W szerokim zakresie twórcy wykorzystali kod Drupala, dzięki czemu dodatek jest stabilny i zainstalowany wygląda i działa zgodnie z przewidywaniami.

Nowoczesność w zasięgu ręki

Jednymi z największych zalet Drupal Commerce jest przede wszystkim optymalizacja kodu pod kątem wymagań urządzeń mobilnych, tym bardziej że responsywne szablony sklepu są dostępne od ręki. Dodatkowym plusem jest API, dzięki któremu sklep może zostać zintegrowany z naprawdę licznymi usługami, choć podstawową funkcją miało być ułatwianie operacji importu i eksportu danych sklepu.

Ograniczenia Drupal Commerce

Paradoksalnie jedną z największych wad Drupal Commerce jest fakt, że działa on na tym CMS-ie. Drupal nigdy nie cieszył się opinią najłatwiejszego w obsłudze systemu i tak pozostało. Niestety Drupal Commerce również nie jest w pełni intuicyjna wtyczką, choć każdy, kto dobrze poznał CMS, poradzi sobie z jego obsługą. Ratunkiem jest obszerna dokumentacja i wsparcie społeczności.

Podsumowanie

Drupal Commerce doskonale poradzi sobie zarówno z wielką liczbą produktów, jak i olbrzymią popularnością sklepu, ale odpowiednie jego przygotowanie będzie trudniejsze niż w przypadku większości podobnych wtyczek. Na pewno jest to rozwiązanie kompleksowe i skuteczne, ale przystosowanie go do własnych potrzeb wymaga pewnej wiedzy informatycznej, co wprawdzie nie ogranicza przydatności dodatku, ale wydłuża okres przygotowywania sklepu.