sklepy internetowe | wdrożenia ecommerce

Sklep internetowy dla Ciebie !

Co musisz wiedzieć o Magento?

Magento jest skryptem o budowie modułowej. Obrazowo można opisać go jako pewien rdzeń, który zapewnia dostęp do podstawowych funkcji oraz zestaw opcjonalnych dodatków udostępnianych przez programistów, które pozwalają na rozbudowę funkcjonalności, zmianę wyglądu lub modyfikacje sposoby działania sklepu. Taka konstrukcja sprawia, że sam sklep nie obciąża nadmiernie serwera, na którym działa (nie musisz więc martwić się transferem zużytym na funkcje, z których nikt nie korzysta), a także sprzyja maksymalnemu uproszczeniu obsługi, ponieważ nie trzeba zajmować się opcjami dotyczącymi funkcji o marginalnym znaczeniu. Oczywiście z tego wszystkiego wynika możliwość stworzenia naprawdę indywidualnej platformy zakupowej, która dostarczy kupującym spodziewanych (lub zaskakujących) doznań.

Dlaczego powinien wybrać Magento, myśląc o sobie?

 

Przed administratorem sklepu zawsze stoi wiele wyzwań: wprowadzanie nowych kategorii i produktów, dodawanie zdjęć, moderowanie opinii klientów, zarządzanie cenami, przeniesienie rzeczywistych stanów magazynowych w świat wirtualny. Lista ta nie wydaje się długa, ale jeśli doliczyć do tego zadania pomocnicze, czyli na przykład samo stworzenie listy czasem kilkunastu tysięcy produktów, skalowanie zdjęć, opatrzenie ich znakiem wodnym i wprowadzanie czasowych obniżek cen, to okazuje się, że tylko na te zadania potrzeba tygodni. Magento pozwala wiele z tych procesów przeprowadzić w sposób automatyczny: integracja z Subiektem pozwala bezobsługowo aktualizować stany w sklepie na podstawie danych z magazynu, import list produktów może odbywać się wprost z pliku tekstowego, a do tego daje możliwość zarządzania cenami, promocjami i usprawnia tworzenie galerii produktów powiązanych. Ponieważ z równą łatwością, co produkty fizyczne, można za pomocą Magento sprzedawać na przykład e-booki, praca administratora odbywa się we wzmożonym tempie tylko przy wdrożeniu, a później większość zadań wykonuje się w trybie półautomatycznym.

Czy moi klienci zaakceptują Magento?

 

Magento dzięki rozbudowanej galerii dodatków może stać się platformą przyjazną dla klientów polskich sklepów. Integracja z systemami płatności ratalnej albo bramkami płatniczymi i płatnościami błyskawicznymi zapewnia klientom sprawne, bezpieczne i przede wszystkim proste opłacanie zamówień, a opcja zakładania kont może usprawnić także odbiór informacji o stanie zamówienia albo o nowych promocjach. Ponieważ Magento obsługuje zróżnicowane koszty dostawy w zależności od wielkości zamówienia i lokalizacji, klient dzięki tej platformie zawsze otrzyma pełną informację o realnych kosztach swojego zamówienia. To atut, którego nie da się przecenić, ponieważ przejrzysty sklep wzbudza spore zaufanie i zachęca do dokonywania częstszych zakupów (nawiasem mówiąc, to można wynagrodzić kodami rabatowymi).

Sklep to wydatek – czy Magento na siebie zarobi?

 

Platforma Magento jest narzędziem, które pozwala na zwiększenie dochodów firmy na wiele sposobów. Integracja z porównywarkami cen, z eBay, a także dodatkowe funkcje marketingowe, w tym powiadamianie innych mailem o okazjach, rozbudowane narzędzia sond, ankiet i propozycji podobnych produktów czynią z Magento prawdziwy kombajn, którego cechą charakterystyczną jest to, że niezależnie od ilości produktów w sklepie, działa płynnie i zapewnia dużą łatwość obsługi (choć oczywiście bez samouczka raczej się nie obejdzie). Magento zapewnia dobre mechanizmy wspomagające pozycjonowanie – od możliwości ustalenia indywidualnych tagów meta, przez przyjazne adresy aż po tworzenie map strony i kanału RSS, co także nie jest bez znaczenia.

Podsumowanie

 

Funkcjonalność Magento jest opisywana przez producenta w dość pojemnej broszurze, dlatego nie uda się jej streścić w jednym artykule. Jednak nawet pobieżne spojrzenie na możliwości skryptu muszą robić wrażenie – nawet bez dodatkowych wtyczek sklep oparty na Magento zapewnia dość dużą prostotę administratorowi i przyjemność klientowi, a to połączenie zwiastuje dochody na odpowiednim poziomie. Wadą Magento może być najwyżej jego złożoność, która jednak wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu na zrozumienie panelu administracyjnego i wprowadzenie wszystkich ustawień. Jeśli chodzi brakujące funkcje, to można je najczęściej zapewnić prostą instalacją pluginu. Zużycie zasobów jak na system podobnej wielkości nie jest duże, aczkolwiek jeśli zamierzasz sprzedawać tylko kilka produktów, to istnieją narzędzia mniej rozbudowane, przeznaczone głównie do prowadzenia mikrohandlu w sieci.