sklepy internetowe | wdrożenia ecommerce

Sklep internetowy dla Ciebie !

Virtuemart, czyli indywidualizm

Twórcy Virtuemart postawili na projektowanie indywidualnych wrażeń klientów sklepu. Mogą być oni ręcznie lub automatycznie przypisywani do grup, co da im prawo do zniżek lub rabatów, a także pozwala na personalizację wrażeń za pomocą mechanizmów zewnętrznych. Ustalenie różnych cen wysyłki, stawek podatkowych i reguł promocyjnych dla poszczególnych grup jest kwestią tylko kilku kliknięć. Jednocześnie jednak klienci otrzymują możliwość zarówno zakupów anonimowych, jak również ustalenia domyślnych adresów czy sposobów zapłaty.

Virtuemart od kuchni

Zaplecze Virtuemart doskonale integruje się z Joomla!, dzięki czemu administrator z łatwością może zmieniać stany magazynowe, ustalać poziomy ostrzeżeń, przeglądać niedokończone zamówienia, a także automatycznie generować faktury za zakupy dla klientów.

Funkcjonalność sklepu można w każdej chwili rozbudować przy pomocy dodatkowych rozszerzeń – jest ich całkiem sporo i pozwalają np. na rozbudowanie funkcji raportowania albo śledzenie paczek lub zwiększanie sprzedaży przez zastosowanie rozmaitych narzędzi marketingowych.

Ograniczenia

Teoretycznie Virtuemart pozwala na prowadzenie dowolnej wielkości sklepu, ale architektura rozszerzenia oraz pewne jego funkcje są tutaj pewnym ograniczeniem. W rozwiązaniu problemu mogą pomóc rozszerzenia, ale nie zawsze udaje się znaleźć odpowiednie dla używanej wersji Joomla! I Virtuemart (obie zależności muszą być spełnione).

Podsumowanie

Virtuemart ma spory potencjał i teoretycznie pozwala na obsługę dowolnego sklepu, ale w praktyce sprawdza się najlepiej przy małym lub średnim asortymencie. Łatwo ten dodatek zainstalować i nietrudno posługiwać się jego funkcjami, ale wiele z nich nie jest przystosowanych do działania w polskich realiach gospodarczych. Wiele wad można naprawić poprzez instalację dodatku, ale to też nie zawsze jest możliwe.