sklepy internetowe | wdrożenia ecommerce

Sklep internetowy dla Ciebie !

Skuteczność dzięki WP

WordPress jest najbardziej rozbudowanym i najpopularniejszym CMS-em. Dopracowany kod, sprawny silnik, zoptymalizowany i konfigurowalny wygląd – to decyduje o sukcesie tej platformy, a WooCommerce, który korzysta z WP jako siły napędowej, przejmuje wiele zalet. Wykorzystanie polityki tworzenia zarówno front-endu, jak i back-endu przejęte od WP dało WooCommerce sporą przewagę nad podobnymi narzędziami.

Konfiguracja przede wszystkim

Sami twórcy WooCommerce przyznają, że doskonały wygląd jest niezbędny. Dodatek WooCommerce został stworzony w taki sposób, żeby mógł współpracować z domyślnymi skórami WP. W niektórych przypadkach trzeba szablony nieco dostosować, aby w pełni wykorzystać możliwości wtyczki, ale możliwe jest także pobranie templatek stworzonych specjalnie z myślą o prowadzeniu sklepu opartego na mariażu WP i WooCommerce.

Co w pakiecie?

WooCommerce zaraz po instalacji pozwala na dodawania produktów, w tym wirtualnych. Wbudowany menadżer umożliwia masowe zarządzanie asortymentem, a menedżer stawek podatkowych sprawia, że ustalenie odpowiednich wartości podatku dla poszczególnych produktów w zależności od kraju jest proste i zajmuje tylko chwilę. Rozbudowane opcje wysyłki oraz kuponów zniżkowych, rabatów i promocji sprawiają, że sklep można naprawdę dobrze przygotować pod kątem marketingowym.

Jeśli podstawowe funkcje nie są wystarczające, można je rozbudować z wykorzystaniem dodatków (niektóre są darmowe, najdroższe kosztują niespełna 250$). Są wśród nich takie, które ułatwiają migrację na WooCommerce z innych skryptów, a są i takie, które mają upraszczać handel dziełami sztuki, wynajmowanie samochodów itd.

Podsumowanie

WooCommerce, sądząc po instalacji, powinien być raczej niewielkim produktem o ograniczonej funkcjonalności, ale nawet bez instalacji dodatkowych rozszerzeń może skutecznie obsługiwać indywidualnie wyglądające sklepy praktycznie w każdej branży i o zupełnie dowolnej rozpiętości asortymentu.