sklepy internetowe | wdrożenia ecommerce

Sklep internetowy dla Ciebie !

Mały, ale niezoptymalizowany

Wtyczka WP eCommerce nie ma rozbudowanych funkcji, nie pozwala na zamianę WordPressa w prawdziwy hipermarket, ale bardzo mocno obciąża bazę danych CMS i stawia dość wysokie, jak na swoje możliwości, wymagania techniczne. WPEC ma w sobie podstawowe elementy pozwalające na zarządzanie sklepem, w tym menedżera klientów i produktów oraz podstawowe narzędzia raportowania, natomiast problem tkwi głównie w tym, że aby w pełni cieszyć się niektórymi funkcjami, trzeba poświęcić sporo czasu i wykazać się pewną wiedzą programistyczną, aby zmodyfikować kod wtyczki.

Dobre wsparcie

WP eCommerce z pewnością nie zasługuje na miano bezobsługowego, ale in plus należy zaliczyć wideotutoriale, podręcznik użytkownika (nie zawsze nadąża za modyfikacjami kodu, ale zwykle wystarcza) oraz wsparcie techniczne.

WPEC zasługuje na uwagę jeszcze z jednego powodu: daje możliwość łatwej integracji z wieloma bramkami płatniczymi bez wielkich poprawek czy przeróbek, a także dobrze działa z wieloma innymi wtyczkami, co dla wielu autorów pluginów bywa problematyczne. W tym przypadku konflikty wtyczek pojawiają się naprawdę rzadko, a to godne zauważenia, tym bardziej że rozszerzanie funkcjonalności WP eCommerce odbywa się poprzez doinstalowanie wtyczek do pluginu.

Podsumowanie

WP eCommerce zebrał sporą krytykę na stronie projektu, natomiast wiele zarzutów wynika z niezrozumienia idei dodatku – nie ma on sprawiać, że nagle WordPress wyprze z rynku Magento czy PrestaShop, ale raczej pozwalać na otwarcie niewielkiego sklepu działającego jako dodatek do witryny firmowej, a nie na odwrót. Faktem jednak jest, że pełne przygotowanie wtyczki do pracy wymaga wprowadzenia przynajmniej kosmetycznych zmian w kodzie pluginu, ale nagrodą za to jest dobra integracja z witryną również w zakresie szablonów graficznych, bo WPEC współpracuje dobrze także z domyślnym szablonem WP.