sklepy internetowe | wdrożenia ecommerce

Sklep internetowy dla Ciebie !

Prosty w obsłudze

ZenCart jest często polecany dla osób, które dopiero zaczynają sprzedaż w sieci. Wynika to z prostej konstrukcji sklepu, przejrzystego i niezbyt rozbudowanego menu oraz detali, które przyjmuje się za oczywistość, choć wcale oczywiste nie są: edytor WYSIWYG, nieskończona ilość kategorii, możliwość dodanie produktu bez ceny (showcase), możliwość wysyłki newslettera w formacie HTML itd. Dzięki zastosowanemu schematowi działania, ZenCart może zostać łatwo przystosowany do konkretnych wymagań: wbudowane funkcje można wyłączać, dodatkowe dodaje się kilkoma kliknięciami, zmiana szablonów graficznych nie trwa dłużej niż pół minuty.

Nie tylko sklep

Jedną z bardziej eksponowanych funkcji ZenCart jest wbudowany mini CMS. To właśnie to narzędzie pozwala dodawać krótkie opisy czy artykuły niezależnie od produktu. Zastosowanie takich informacji może być naprawdę różnorodne: od SEF po marketing bezpośredni czy przekazywanie ważnych informacji technicznych. Dodatkowym plusem jest możliwość zmiany kolejności lub wyłączenia poszczególnych modułów w każdym z paneli na stronie, co powoduje, że sklep można z powodzeniem połączyć z platformą informacyjną lub wizytówką firmową.

Ograniczenia i podsumowanie

Niestety, razem z większością zalet osCommerce, ZenCart przejął też jego największą bolączkę, czyli niezbyt nowoczesny domyślny szablon graficzny. Na szczęście dostępność dodatkowych templatek do ZenCart jest spora, więc udaje się ten problem bezboleśnie rozwiązać, ale właśnie przez ten detal sklep zaraz po instalacji wygląda dość topornie – na tyle, że niektórzy szybko z niego rezygnują, nawet nie zapoznawszy się z funkcjami sklepu. To błąd, bo ZenCart oferuje całkiem spore możliwości, szczególnie dla małych i średnich sklepów.